Македонија 07. јануари 2020. / 21:16

Заев до Санчез: Очекуваме навремена ратификација на нашиот НАТО протокол

Заев до Санчез: Очекуваме навремена ратификација на нашиот НАТО протокол

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев му упати честитки на шпанскиот премиер Педро Санчез, кој денеска во вториот обид успеа да добие мнозинство за да формира Влада.

Честитки @sanchezcastejon за добиеното мнозинство за формирање Влада. Шпанија продолжува прогресивно, што ќе овозможи стабилност и правичен развој на Европа,. Очекуваме навремена ратификација на нашиот НАТО протокол и се радуваме што наскоро ќе бидеме 30 сојузник во НАТО, напиша Заев на Твитер