Македонија 09. октомври 2019. / 15:26

Заев: 300 пилоти не требаат ни во Муртино, а камо ли во Арачиново

Заев: 300 пилоти не требаат ни во Муртино, а камо ли во Арачиново

Сите знаат дека тоа не може да биде точно. За да се избегнат лажни вести мора да се проверат двете страни, изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање во врска со наводно дадените предизборни ветувања во Арачиново за ангажирање на 300 пилот.

Прилогот на ТВ21 стана хит на социјалните мрежи и предизвика многу реакции во јавноста.

-300 пилоти ни у Муртино не требаат, а камо ли во Арачиново, направи споредба премиерот Заев.