Македонија 15. април 2019. / 18:48

ВО ЖИВО: Митинг на Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ во Валандово

ВО ЖИВО: Митинг на Сиљановска и ВМРО-ДПМНЕ во Валандово

Со почеток во 18:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Валандово.

На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Митингот можете да го следите во живо, на линкот во продолжение: