Македонија 04. јануари 2020. / 10:23

ВМРО-ДПМНЕ: Заев падна, на 12 април заминува и криминогеното раководство на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев падна, на 12 април заминува и криминогеното раководство на СДСМ

Криминално рекетарската банда на чие чело е аболицираниот Заев набрзо ќе замине на темната страна на македонската историја. 12 април е денот кога секој еден граѓани кој се почувствува заборавен од оваа власт, ќе излезе на гласачкото место и ќе го потсети Зоран Заев на сите неисполнети ветување и нереализирани очекувања, се вели во утринското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Во соопштението се додава дека на 12 април граѓаните ќе го потсетат Заев на ветената плата од 500-тини евра, на 500-те километри автопат, на ветувањето за чист воздух, враќањето на иселените млади назад во Македонија и целиот оној памфлет кој СДСМ го нарече програма „За живот во Македонија“.

– Заев привремено го замени негов слуга, најнеуспешниот министер за внатрешни работи во независна Македонија, Оливер Спасовски. Човек пред чии очи се случија десетици убиства, престрелки и запалени автомобили, а тој наместо да го гони криминалот се стави во одбрана на истиот, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Доаѓа време на чесни и принципиелни политичари во Македонија чиј збор има вредност и тежина. Македонија заслужува подобро. Македонските граѓани заслужуваат да живеат во просперитетна држава и во неа да ја планираат својата иднина“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.