Македонија 13. август 2019. / 20:36

(ВИДЕО од ШОКАНТНАТА ИЗЈАВА) Заев: Нема да дозволам еден педер да ја симне оваа влада од власт

(ВИДЕО од ШОКАНТНАТА ИЗЈАВА) Заев: Нема да дозволам еден педер да ја симне оваа влада од власт

Денеска премиерот Зоран Заев даде шокантна и навредлива изјава во во неговото вклучување во вестите на Телевизија Сител во 19 часот.

Нема да дозволам еден суетен новинар, и да ме извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ja симнат оваа влада од власт – рече премиерот Заев.