Македонија 07. јуни 2019. / 20:52

(ВИДЕО) Илија Димовски го нокаутираше Борјан Јовановски: Кутриот, не знаеше што да одговори

(ВИДЕО) Илија Димовски го нокаутираше Борјан Јовановски: Кутриот, не знаеше што да одговори

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски среде емисија го нокаутира провладиниот новинар Борјан Јовановски.

Димовски го запраша Јовановски, дали е точно дека премиерот Зоран Заев минатата година јавно, во Собрание, излажа дека Македонија доби датум за преговори со ЕУ.

Јовановски не знаеше што да одговори, па се обиде неколку пати да го заобиколи прашањето.

Погледнете: