Македонија 30. октомври 2020. / 09:47

(ВИДЕО) Филипче без маска критикува пратеник за неносење маска?

(ВИДЕО) Филипче без маска критикува пратеник за неносење маска?

На синоќешната расправа во собраниската комисија за измените на Законот за заштита на населението од заразни болести, една ситуација зборува за двојните аршини околу почитувањето на мерките

Министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој му се обрати – без маска.