Македонија 14. септември 2018. / 12:21

Вечерва на Алсат ТВ дуел – Николоски VS Шеќеринска

Вечерва на Алсат ТВ дуел – Николоски VS Шеќеринска

Во емисијата 360° на Телевизија Алсат Телевизија, каде домаќин е Васко Попетрески, на маса ќе седнат потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.Откако лидерот на СДСМ и претседател на Владата, Зоран Заев, избегна ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе се соочат ставовите на високиtте функционери на двете партии.

Дуелот е закажан за 22 часот, а тема на разговор ќе бидат промената на името на државата, како и претстојниот референдум закажан за 30 септември.