Македонија 16. септември 2019. / 18:52

ТВИТЕР: Синот на Хари Локвенец претепал девојка во дискотека – еве зошто

ТВИТЕР: Синот на Хари Локвенец претепал девојка во дискотека – еве зошто

Синот на пратеникот од СДСМ Хари Локвенец, Илија, во саботата вечерта претепал девојка во прилепското диско „Собрание“, објави на Твитер профилот Апсаана.

Синот на пратеникот наводно ја претепал девојката Викторија Симоноска, бидејќи викала  „Северна, Северна“, а причината може да било и нешто друго.

Тој го повика портпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов да ја каже верзијата за оваа тепачка.

– Дали, Илија Локвенец во саботата ја избоксирал Викторија Симоноска зошто во диско “Собрание” во Прилеп на цел глас се дерела “Северна .. Северна”… или “ја избоксирал откако ја испофаќал за газот … – стои во постот на Твитер.