Македонија 16. септември 2019. / 11:58

Тричковски со говор на омраза кон децата на Мицкоски

Тричковски со говор на омраза кон децата на Мицкоски

Провладиниот новинар близок до власта, Бранко Тричковски со говор на омраза кон децата на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.

Кога му се родиле децата, Мицковски отишол на Телма и изјавил дека за се е виновен Заев!, напиша Тричковски на Фејсбук.