Македонија 31. декември 2020. / 11:49

Санкционирани 506 граѓани за неносење маска

Санкционирани 506 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.12.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриранисе 506 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.