санкции

Пронајдени се 43 резултати на тема „санкции“
Економија

За да ја спаси цената на Лирата, Ердоган воведува нејзино присилно купување и поседување, казни за компаниите кои ќе извлечат девизи

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди дека ќе преземе драстични мерки ако компаниите ги повлечат странските валути од...