Македонија 19. април 2019. / 23:05

Претседателскиот кандидат Река: ДУИ и ДПА отворија „војна“ против мене

Претседателскиот кандидат Река: ДУИ и ДПА отворија „војна“ против мене

Двете албански партии ДУИ и ДПА, кои го поддржуваат претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, отворија војна против мене и верувам дека ДИК и ОДИР тоа го нотирале и ќе има одредени мерки, истакна Блерим Река на вечерашната дебата на ТВ21.