Македонија 10. март 2021. / 14:39

Арбер Адеми нов координатор на пратеничката група на ДУИ

Арбер Адеми нов координатор на пратеничката група на ДУИ

Пратеникот Арбер Адеми е нов координатор на пратеничката група на ДУИ во Собранието, по оставката на Изет Меџити од оваа позиција.

Како што потврдија за МИА извори од ДУИ, Адеми е избран со потписи од сите пратеници од парламентарната група на ДУИ. Извори од ДУИ велат дека потис ставил и поранешниот координатор Изет Меџити и лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Арбер Адеми е и претседател на собраниската Комисија за европски прашања.