Македонија 01. декември 2019. / 22:17

Николоски: Општинските и месните комитети се спремни за победа на изборите

Николоски: Општинските и месните комитети се спремни за победа на изборите

Денот го завршуваме во Аеродром со состанок во месниот комитет Васко Карангелевски и состанок со општинскиот комитет во Аеродром, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на својот Фејсбук профил.

-Општинските и месните комитети се спремн за победа на предвремените парламентарни избори. Продолжуваме со уште посилно темпо до најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ – напиша Николоски.