Македонија 28. декември 2019. / 17:25

Мицкоски пристигна во владата на средба со Заев

Мицкоски пристигна во владата на средба со Заев
Фото: Локално.мк

Почна средбата на премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој дојде на средбата во зградата на владата.

Мицкоски претходно беше на средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, за која истакна дека поминала доста успешно.