Македонија 15. јануари 2020. / 14:53

Мицкоски најави: Ќе откриеме кој му помогна на Груевски да избега

Мицкоски најави: Ќе откриеме кој му помогна на Груевски да избега

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, запрашан дали ќе го пречека со фанфари Никола Груевски на аеродромот ако ВМРО-ДПМНЕ победи на избори и формира влада, одговора дека ќе истражи и ќе обелодени кој му помогнал на Груевски да избега од државата.

Мицкоски вели дека во оваа држава има закони што мора да се почитуваат и оти секој што погрешил пред законот, без разлика дали е Груевски, Мицкоски или Заев, мора да одговара.

Мицкоски на оваа тема зборува во емисијата „Економски магазин“ на Алсат – М што ќе се емитува вечерва во 22:00 часот.