никола груевски

Пронајдени се 35 резултати на тема „никола груевски“
Македонија

Фатиме лично му се закани на Груевски дека како што се приближува времето едвај чека да влезе таму кај што треба

Додека траеше испитувањето на сведокот, специјалната обвинителка Фатиме Фетаи влезе во директна пресметка со поранешниот премиер...
Македонија

Груевски: Затворот е политички прогон – нема да гласам за промена на името и нема да го изневерам мојот народ

Затворот е политички прогон, нема да ги поддржам уставните измени и да го изневерам мојот народ, изјави експремиерот Никола Груевски...