Македонија 29. ноември 2020. / 23:21

Мицкоски до Заев: Залудно пишуваш дека си Македонец кога карактерот не ти е таков

Мицкоски до Заев: Залудно пишуваш дека си Македонец кога карактерот не ти е таков

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки преку Фејсбук му одговори на премиерот Зоран Заев, кој рече дека како Македонци и со македонски јазик ќе влеземе во ЕУ.

– Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев. Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но залудно кога карактерот не му е таков. Oставка на Заев, Слобода на Народот, порача Мицкоски.