Мицкоски

Пронајдени се 51 резултати на тема „Мицкоски“
Македонија

(Видео) Мицкоски: Граѓаните порачаа – Ова е Македонија! Зоран Заев да не зборува за предвремени избори, туку нека се спрема да си замине

Длабокот неуспешен референдум, Македонија вистински победи. Бројот на граѓани кои не дадоа поддршка, апстинираа или гласаа против,...
Македонија

Мицковски: Политичарите не треба да ги заведуваат граѓаните, туку да ги водат приципиелно, чесно и искрено

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните...
Македонија

Мицкоски и дијаспората: Сојузот ги смета договорот и референдумот за антимакедонски, противуставни, противправни и репресивни

Делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, вчера оствари средба со...
Македонија

Средба меѓу Хан и Мицкоски, евроатланските интеграции се клучен фактор за стабилност и просперитет

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување...
Македонија

Мицкоски до Заев: Немој да се криеш, излези на ТВ дуел да зборуваме и за договорот, и за секојдневните афери

Во своето гостување на телевизија Алфа, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш го повика премиерот Зоран Заев да се...