Македонија 17. септември 2020. / 18:48

Мицкоски: Давам поддршка за Палевски и најостро го осудувам физичкиот напад врз него

Мицкоски: Давам поддршка за Палевски и најостро го осудувам физичкиот напад врз него

Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме критикува, но искрено и човечки давам поддршка за Љупчо Палевски и најостро го осудувам дивеењето по улиците и физичкиот напад врз него, напипа Христијан Мицкоски по нападот на Љупчо Палевски од Трета.

И да не се залажуваме, власта многу добро ги знае сторителите и нарачателите на ваквиот крвав инцидент. Наместо Европска Македонија, добиваме држава во која мафијата со неистомислениците се пресметува со тупаници и шипки.Ако владата не го расветли инцидентот во најбрз можен рок, тогаш народот треба да знае како да се самозаштити во иднина, напиша Мицкоски.