Македонија 11. јули 2020. / 20:33

Куновска до Забрчанец: Eве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Куновска до Забрчанец: Eве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали дека го ребрендирал СДСМ.

-Еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија со скоро 30 години историја, меморија и емоции на стоилјадно членство. Мрш глувче едно!, стои во нејзниот пост на Фејсбук.