Македонија 02. август 2020. / 18:00

Касами коалицискиот партнер на Заев не го честита празникот Илинден

Касами коалицискиот партнер на Заев не го честита празникот Илинден

Лидерот на движењето Беса Билал Касами кој е коалиционен партнер на Заев и СДСМ за големиот национален празник Илинден воопшто не упати честитка до Македонците и сите граѓани, односно не порачал ништо, објави порталот Експрес.мк.

Ниту во соопштение ниту во објава на социјалните мрежи Касами не го честита празникот Илинден.

Пред само три дена тој на сите муслимани им го честитал Курбан Бајрам но денеска не најде време и желба да го честита големиот празник на македонскиот народ.