Македонија 21. јуни 2020. / 19:30

Јанша на Твитер: Сите пари од „Рекет“ завршија кај Заеви

Јанша на Твитер: Сите пари од „Рекет“ завршија кај Заеви

Словенечкиот премиер Јанез Јанша на својот твитер профил ретвитна пост во кој пишува дека сите пари од аферата „Рекет“ завршиле кај претседателот на СДСМ Зоран Заев.