Македонија 17. септември 2020. / 18:44

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Протест на ВМРО-ДПМНЕ низ скопските улици против мафијата на Заев и поскапувањето на струјата

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Протест на ВМРО-ДПМНЕ низ скопските улици против мафијата на Заев и поскапувањето на струјата

Протестот на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили започна пред паркингот на спортската сала „Борис Трајковски”, а заврши пред Регулаторната комисија, каде поставија транспарент ,,Оставка”.

На денешниот протест се протестираше против поскапувањето на струјата, за лошата економска состојба предводена од мафијата на СДСМ, стоеше во најавата за овој протест.