Македонија 27. ноември 2020. / 21:43

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Народот на улица, се бара оставка од Заев

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Народот на улица, се бара оставка од Заев

Под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ денеска со почеток во 18 часот илјадници граѓани излегоа на улиците во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола.

По вчерашниот голем протест во Скопје, денеска граѓаните од поголемите градови низ Македонија се кренаа за зачувување на македонското достоинство, држава и интегритет.

Во продолжение може да ја видите целосната фотогалерија од повеќе градови низ државава: