Македонија 03. декември 2019. / 19:10

(ФОТО) Заев на НАТО самитот во Лондон остана гладен па отиде на ручек во Мекдоналдс

(ФОТО) Заев на НАТО самитот во Лондон остана гладен па отиде на ручек во Мекдоналдс

Премиерот Зоран Заев попладнево откако заврши со неформалниот дел од НАТО Самитот во Лондон, отиде на ручек во Мекдоналдс, пренесува Фокус.

Заев се почести со бурер, пред утрешниот формален дел на Самитот на НАТО во Лондон.

ФОТО: ТОМИСЛАВ ГЕОРГИЕВ