Македонија 09. март 2019. / 22:29

(ФОТО) Димитров ги брка „лошите“ на Струмичкиот карневал

(ФОТО) Димитров ги брка „лошите“ на Струмичкиот карневал

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вечерва присуствува на Струмичкиот карневал, па оттаму на својот Фејсбук профил објави фотографија заедно со премиерот Зоран Заев и шеф на делегацијата на ЕУ во Република Северна Македонија Самуел Жбогар, на која напиша:

-Со маската “Обединета Европа” – амбасадоре, има тука порака, напиша Димитров.

Претходно објави фотографија и во друштво на министрите Венко Филипче и Љупчо Николовски.

Струмички карневал – без маски, ама со мерак и насмевки. Ги бркаме лошите!