Никола Димитров

Пронајдени се 164 резултати на тема „Никола Димитров“
Македонија

Димитров и порача на Русија: Мирот и територијалниот интегритет на Украина предуслов за соработка со Русија!

Членството на Македонија во НАТО не подразбира лоши односи со Русија, порача македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров...
Македонија

На Димитров му се допадна предлогот на Минов – прво да завршат процесите за зачленување во ЕУ, после да се менува уставното име

На седницата за уставни измени Никола Димитров истакна дека предлозите на Панчо Минов од ГРОМ се во согласност со преспанскиот договор...
Македонија

Ангел Димитров, бугарски историчар: Разговорите околу спорните детали од историјата ќе бидат тензични, но очекуваме резултати

Разговорите меѓу Бугарија и Македонија за спорните моменти од заедничката историја ќе бидат тензични, но очекуваме да постигнеме резултати,...
Македонија

Проблеми во СДСМ: Димитров бара Ферид Мухиќ да се повлече од пратеничкото столче ако не гласа за промена на името

Шефот на дипломатијата Никола Димитров му порачува на професорот Ферид Мухиќ да се повлече од пратеничкото столче ако не верува во...