Македонија 12. септември 2019. / 12:25

Џафери: До 15 септември ќе биде закажана седницата за разрешување на Јанева

Џафери: До 15 септември ќе биде закажана седницата за разрешување на Јанева

Клучно беше да имам писмена согласност од сите партии за разрешување на Катица Јанева, вели спикерот Џафери кој потврди дека до 15 септември ќе биде закажана итна седница со единствена точка на дневен ред, разрешување на специјалната обвинителка која е во притвор поради случајот „Рекет“, пренесува Телма.

Седницата досега не била одржана бидејќи се чекало на исходот од лидерската средба која заврши без договор за новиот закон за јавно обвинителство.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА.