Македонија 07. јули 2020. / 22:23

(ВИДЕО) Царовска: Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски со висока додадена вредност

(ВИДЕО) Царовска: Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски со висока додадена вредност

Во денешното издание на дебатната емисија „Само вистина“ на канал 5 телевизија Мила Царовска од СДСМ изјави дека Никола Димитров е рециклиран кадар на Груевски со додадена вредност.

Таа претходно напаѓајќи го Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ велеше дека високите функционери на партијата се рециклирани кадри на поранешниот премиер на земјава, погледнете.