Македонија 13. декември 2020. / 20:55

Ахмети прогласи победа на ДУИ во Пласница

Ахмети прогласи победа на ДУИ во Пласница

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во објава на Фејсбук објави победа на кандидатот на неговата партија за градоначалник на Пласница, Али Јаоски, на денешните предвремени локални избори.

-Честитки за победата на кандидатот на ДУИ за градоначалник на Пласница, Али Јаоски, на предвремените локални избори во оваа општина. Оваа победа е потврда на волјата на граѓаните за поддршка на нашите правилни политики за сите граѓани, напиша Ахмети.

 

Urime për fitoren e kandidatit të BDI për Kryetar të komunës së Plasnicës, Ali Jaoski, në zgjedhjet e parakohëshme…

Posted by Ali Ahmeti on Sunday, December 13, 2020