Македонија 04. септември 2019. / 10:35

Ахмети го свика партиското претседателство на ДУИ

Ахмети го свика партиското претседателство на ДУИ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска свика седница на партијата на кја ќе се разгледува политичката состојба во земјава.

Со почеток во 15:00 часот во седиштето на Демократската Унија за Интеграција во Тетово, Мала Речица, Претседателот Али Ахмети свика седница на Централното Претседателство на партијата на која што ќе се разгледува актуелната политичка состојба во земјава како и внатрепартиската организација на партијата пред оддржувањето на изборниот Конгрес на ДУИ – се вели во соопштение од партијата.