Магазин 26. јануари 2020. / 21:43

(ВИДЕО) Споделени првите снимки од местото каде што загина Коби Брајант

(ВИДЕО) Споделени првите снимки од местото каде што загина Коби Брајант

Поранешниот НБА кошаркар заедно со уште четири други лица загина во хеликоптерска несреќа.

На снимките може да се забележи чад од местото на несреќата, а во близина може да се забележи противпожарно возило.