Магазин 11. јули 2019. / 15:32

(ВИДЕО) Пендаровски до Борисов: Љубави, како си? Имаш поздрав од Зоки

(ВИДЕО) Пендаровски до Борисов: Љубави, како си? Имаш поздрав од Зоки

На снимка од неформална средба, пред почетокот на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа во Сараево, се слуша како претседателелот Стево Пендаровски му се обраќа со „љубави“ на бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Борисов разговоарал со српската премиерка Ана Брнабиќ, кога во моментот ввлез Пендаровски. Тие го поздравуваат, а според граѓаните Стево на Бојко му се обраќа со „љубави“.

– Љубави, како си? Имаш поздрав од Зоки. – му вели Пендаровски на Борисов.