Магазин 03. March 2019. / 19:28

(ВИДЕО) Брутална тепачка на играчите на Црвна Ѕвезда и Партизан

(ВИДЕО) Брутална тепачка на играчите на Црвна Ѕвезда и Партизан

Рагбистите на Црвена Ѕвезда и Партизан го одиграа финалето во Суперкупот на стадионот БАСК, а мечот го одбележа општата тепачка на теренот, пренесуваат српските медиуми.

Рагбистите на Црвена Ѕвезда воделе против вечниот ривал со резултат од 44:6, кога утакмицата беше прекината поради инцидентот.

Инаку, откако заврши една акција, играч на Партизан тргна да се пресмета со рагбист од Ѕвезда, па неколку играчи скокнале да ги раздвојат, а некои пак ја продолжија тепачката.

Погледнете, инцедентот започнува во 1:42:00: