Магазин 26. мај 2019. / 15:58

(ФОТО) Снема струја на Табановце – колона возила чекаат да ја преминат

(ФОТО) Снема струја на Табановце – колона возила чекаат да ја преминат

На граничниот премин Табановце, направена е долга колона на возила, бидејќи нема струја, пренесе Макфакс.

Не е позната причината зошто нема струја, но веќе е формирана долга колона од возила.