Магазин 28. септември 2019. / 14:47

(ФОТО) Мицкоски и Нелоски се искачија на Водно

(ФОТО) Мицкоски и Нелоски се искачија на Водно

Лидерот на ВМРО–ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со Владимир Нелоски утрово го искачиле Водно, а претседателот на партијата на својот Фејсбук профил објави фотографија со цитат од Џорџ Буш.

– „Се искачивме на моќната планина. Долу ја гледам долината, долина на мирот“ Џорџ Буш. – пишува тој.