Хроника 18. јуни 2020. / 13:46

Прекинат сообраќајот на патот Штип-Радовиш

Прекинат сообраќајот на патот Штип-Радовиш

Магистралниот пат Штип – Радовиш е затворен за сообраќај од 11:00 часот во двата правци поради минирање, информираат од АМСМ.

Оттаму препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, каде има можност од појава на одрони. О

ва посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.