Магазин 27. јануари 2021. / 19:09

Забрана за движење на товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

Забрана за движење на товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка

На патниот правец Тетово-Попова Шапка е воведена забрана за тешки товарни возила, а од Авто Мото Сојузот на Македонија препорачуваат користење на зимска опрема за лесни моторни возила и за автобуси.

На останатите патни правци во државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.