Хроника 06. декември 2020. / 11:19

За неносење маска санкционирани 548 лица

За неносење маска санкционирани 548 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава вкупно се санкционирани 548 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.