Хроника 04. март 2021. / 11:28

Казнети повеќе од 600 лица за неносење маска 

Казнети повеќе од 600 лица за неносење маска 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 636 прекршоци, соопштија денеска од МВР.

Апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.