Хроника 10. јануари 2019. / 11:44

Вработен во Агенцијата за медиуми со нож ја нападнал колешката

Вработен во Агенцијата за медиуми со нож ја нападнал колешката

Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги вчера на работното место со нож нападнал колешка. Според неофицијални информации, напаѓачот, но и нападнатата се лица од албанско етничко потекло.

На 09.01.2019 во 14.48 часот, Ш.Т. пријавила дека во канцеларија на ул.„Македонија“ на Агенција за аудио и аудиовизуелни услуги, нејзиниот колега Н.З. почнал вербално да и се заканува, а потоа и се заканувал и со нож. Полициски службеници излегле на местото на настанот. По целосно документирање на случајот против Н.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.