Хроника 19. ноември 2019. / 18:27

Вооружен грабеж во Чаир

Вооружен грабеж во Чаир

Вчера во 20:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Боро Менков” едно лице со закана од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.