Хроника 11. јули 2018. / 15:59

Во Прилеп ужас – старец извршил полов напад врз 5- годишно дете

Во Прилеп ужас – старец извршил полов напад врз 5- годишно дете

Пет годишно девојче било полово нападнато вчера додека си играла на улица.

Од полицијата информираат дека 23- годишна жена пријавила дека додека нејзината петгодишна ќерка си играла на улицата „Никола Карев“, 70-годишниот С.Ч врз детето извршил полови дејствија.

По пријавата од страна на полициски службеници тој бил приведен и задржан во Полициската станица Прилеп за понатамошна постапка.