Хроника 15. август 2020. / 12:20

Во приколка во автокампот „Градиште“ пронајдена марихуана

Во приколка во автокампот „Градиште“ пронајдена марихуана

Екипа на СВР Охрид вчеравечер по судска наредба извршила претрес во автокампот Градиште и во приколка на 26 годишниот Б.И од Скопје пронашла и одзела марихуана.

За време на претресот во објектот биле уште четири лица од Скопје. Б.И бил лишен од слобода и приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.