Хроника 24. октомври 2019. / 19:41

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Градско кај Плетвар

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Градско кај Плетвар

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај Плетвар е во прекин во двата правци, поради сообраќајна незгода.

Како што информираат од Авто-мото сојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин од 18:30 часот.