Хроника 12. јули 2018. / 12:13

Во Кавадарци 19 годишно дете се повредило управувајќи виљушкар

Во Кавадарци 19 годишно дете се повредило управувајќи виљушкар

Деветнаесетгодишен кавадарчанец се повредил денеска управувајќи виљушкар во Росоманско, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Повредениот е пренесен во Општата болница во Кавадарци каде му е контатирана тешка телесна повреда.

По укажаната медицинска помош, повредениот е пуштен на домашно лекување.