Хроника 23. мај 2019. / 11:49

(ВИДЕО) Страшна несреќа: Превртени камион и комбе на Плетвар

(ВИДЕО) Страшна несреќа: Превртени камион и комбе на Плетвар

Тешка сообраќајна несреќа претпладнево се случи на магистралниот пат кон превојот Плетвар. На коловозот се превртени камион и комбе, објави АлсатМ.

Сѐ уште нема информации за евентуални жртви или повредени, ниту детали како се случила сообраќајната незгода.