Хроника 18. јануари 2021. / 11:58

Камион удрил во патарина кај Демир Капија, па побегнал

Камион удрил во патарина кај Демир Капија, па побегнал

На 17.01.2021 во 13.20 часот било пријавено дека на автопатот Демир Капија-Неготино, кај наплатна станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на патарина, по што го напуштило местото на незгодата.

Извршен бил увид од Полициската станица Неготино и се преземаат мерки за расчистување на случајот.